A termékek különleges jelzésére azért van szükség, mert mint állítják, a svájci kormány és az ENSZ a Jordán folyó nyugati partját és Kelet-Jeruzsálemet az ott élő zsidó telepesek miatt a nemzetközi jog alapján illegálisan megszállt területnek tartja. Emiatt a zsidó telepekről érkező termékeken a korábbi „Made in Israel" (azaz „Izraelben készült") jelzés helyett a „Nyugati-parton készült, izraeli telepes terület", illetve „Kelet-Jeruzsálemben készült, izraeli telepes terület" megjelölés olvasható majd.
Monika Weibel, az üzletlánc szóvivője szerint szó sincs arról, hogy a Migros csatlakozna a Palesztina-barát iszlamista csoportok Izrael elleni bojkottra szóló felhívásához, hiszen a termékek a polcokon maradnak. Mindezzel csak a vásárlóknak kívánnak szabad döntési jogot biztosítani arra, hogy megvásárolják vagy sem a kérdéses termékeket. A Svájci-Izraeli Kereskedelmi Kamara ugyanakkor „álcázott bojkottra való felhívás"-nak minősítette a döntést.
A svájci üzletlánc döntése néhány héttel követte a dél-afrikai kormány májusi bejelentését, mely szerint a Ciszjordániában izraeli cégek által előállított termékeket helytelen az „Izraelben készült" jelzéssel ellátni, és fel kell tüntetni, hogy azok a „megszállt palesztin területről" származók. A felhívásban szerepelt emellett az is, hogy Dél-Afrika Izrael Államot csak az ENSZ által 1948-ban meghatározott határokon belül ismeri el, hatályon kívül helyezve ezzel az 1967-ben meghúzott határokat.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »