Doug Lamborn republikánus képviselő, az Egyesült Államok Kongresszusa Energiaügyi Bizottságának elnöke az InterContinental szállodában tartott sajtótájékoztatón összegezte a nemzetközi konferencia fő üzenetét: „Jeruzsálem Izrael oszthatatlan fővárosa" - jelentette ki, majd ennek elismerésére kérte az IIACF nevében a többi országot is.
David Rotem izraeli képviselő, a Knesszet Keresztény Szövetségesek Választmányának a társelnöke pedig meglehetősen furcsának találta, hogy vannak, akik Jeruzsálem megosztásáról beszélnek. Rotem arra hívta fel a figyelmet, hogy a várost már több mint 3 ezer éve zsidók lakják, és - más államok elismerésétől függetlenül - Jeruzsálem Izrael fővárosa marad. Ezt támasztotta alá James Lunney, a kanadai parlament konzervatív képviselője is, aki kiemelte, hogy jogi, történelmi és morális érvek is alátámasztják Izrael jogát Jeruzsálemhez. Aláhúzta azt is, hogy nem 1947-ben kezdődött a zsidóság történelme a Közel-Keleten, hanem több ezer évvel ezelőtt, és ennek a történelmi ténynek a figyelmen kívül hagyása komoly hiba lenne.
A Finn Centrum Párt európai parlamenti képviselője, Hannu Takkula kijelentette: a budapesti nyilatkozattal világos üzenetet szeretnének küldeni a nemzetközi közösségnek Jeruzsálem státuszát illetően. Mint mondta, „történelmi tény, hogy Jeruzsálem mindig is a zsidó állam fővárosa volt, és soha más állam nem formált rá ilyen jellegű igényt".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »