„A NAÜ jelentését legalább tíz állam titkosszolgálata által gyűjtött információkra alapozták. Ez pedig az emberiség tragédiája" - írta a Jediót Ahronót című izraeli napilap, amely szerint a jelentés arra tett pecsétet, amit a vezetők már két éve tudtak, így valószínű, hogy „a világ sokkal rosszabb helyzetben van annál, mint amit kedden nyilvánosságra hoztak".
Egy másik izraeli újság, a Jiszroél Hájóm pedig elnézést kért a világtól, hogy igazuk volt. A szerző arra emlékeztetett, hogy a NAÜ feleszmélése semmi újat nem mondott Izraelnek, amely közel húsz éve figyelmezteti a világot az iráni nukleáris fegyverkezés veszélyeire. Ezek a veszélyek pedig az iráni ballisztikusrakéta-programnak köszönhetően napjainkban már nemcsak a Közel-Keletet fenyegetik, hanem Európát is.
Dore Gold, Izrael volt ENSZ-nagykövete már 2011 júliusában felhívta erre a figyelmet az ATV-nek adott exkluzív interjújában, amikor arra emlékeztetett: „Irán nem csak Izrael számára jelent fenyegetést, ugyanis ha csak Izraelt akarnák elpusztítani, akkor nem fejlesztenének több ezer kilométer hatótávolságú rakétaarzenált." Mint mondta, a teheráni rezsim Észak-Koreából olyan ballisztikus rakétákat szerzett be, amelyekkel 2500 vagy akár 3500 kilométerre is képesek csapást mérni. „Irán olyan hatalommá kíván válni, amely Európát is fenyegeti, és ezért is ajánlotta fel az Egyesült Államok, hogy rakétapajzsot épít Lengyelországban, mert ezek az országok is már az iráni rakéták hatótávolságába esnek" - figyelmeztetett Gold, aki szerint ezzel a perzsa államnak az a célja, hogy amennyiben terjeszkedne a Közel-Keleten, akkor a NATO ennek ne merjen gátat vetni.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »