A kínai tiltakozások nyomán végül nem a Sárga-tengeren, hanem a Japán-tengeren tartották a nagyszabású, négy napig tartó, Legyőzhetetlen Szellem névre keresztelt, közös amerikai-dél-koreai hadgyakorlatot. 20 hadihajó (köztük egy nukleáris meghajtású és három torpedóromboló), 200 harci repülőgép és nyolcezer katona vett részt rajta. Washington és Szöul is jelezte, hogy a gyakorlattal egyértelmű üzenetet küldenek Phenjannak.
A hadgyakorlat vasárnap kezdődött, egy nappal korábban Észak-Korea azzal fenyegetett, hogy válaszként „szent háborút" indít a déliek ellen, és beveti atomfegyvereit is. Az északi Országos Védelmi Bizottság azt állította, hogy a hadgyakorlat „nyílt provokáció, amelynek célja, hogy a fegyverek erejével megfojtsa az Észak-koreai Demokratikus Népköztársaságot".
A szöuli katonai vezetés bejelentette: figyelik, hogy az északi hadsereg milyen katonai manővereket hajt végre a határ közelében, de semmilyen szokatlan eseményt nem tapasztaltak. Washington pedig úgy reagált, „nem érdekelt abban, hogy szócsatába keveredjen Észak-Koreával". Az amerikai hadi vezetés szerint a gyakorlat visszafogott válasz a súlyos északi agresszióra. „Észak-Korea azt állíthatja, hogy ez provokáció, de én azt mondanám, hogy éppen az ellenkezője igaz. A gyakorlat csak azok számára provokáció, akik nem akarnak békét és stabilitást. Észak-Korea közéjük tartozik" - mondta David Lausman, az úszó erődnek tartott USS George Washington atommeghajtású repülőgép-anyahajó parancsnoka.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »