A térkép legfrissebb adatai szerint a tavalyi állapotokhoz képest 16 országban nőtt a terrorfenyegetettség, és a belföldi terrorizmus veszélye is világszerte növekedett. Továbbá elmozdulás észlelhető a terrorista csoportok részéről új országok és régiók felé, és több helyen új front nyílhat a terrorellenes küzdelemben.
Az információkat a Terrorism Tracker („terrorizmusvadász") nevű internetes szoftveradatbázis segítségével gyűjtötték össze, mellyel folyamatosan figyelni tudják a terrorizmusveszély globális jeleit: az egyes támadásokat, összeesküvéseket, üzeneteket és az ezekre adott kormányreakciókat. Az így született eredmények alapján pedig mindig friss adatokat szolgáltatnak a működő terrorcsoportok tevékenységéről a világ több mint 200 országában.
A biztonsági tanácsadó cég által készített térképet első kézből Paul Bassett, az Aon Crisis Management vezérigazgatója mutatta be. Bassett elmagyarázta, hogy a világ minden országát veszélyeztetettségi szint szerint csoportba sorolták egy 1-től 5-ig tartó színskálán. A 2010-es helyzet alapján a szürkével jelölt országok az 'alacsony veszély', a sárgák a 'korlátozott veszély', a halvány narancsszínűek a 'fokozott fenyegetettség', a sötét narancssárga a 'magas', míg a piros színűek a 'súlyosan fenyegetett' országok közé tartoznak. A komolyabban veszélyeztetett régiókat nyugatról kelet felé haladva Richard Myers tábornok, az USA hadseregének 2001. szeptember 11-e után kinevezett, egyesített vezérkari főnöke és az Aon Corporation igazgatótanácsának tagja elemezte.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »