Különösen mozgalmas volt az őszkezdet a tágabb értelemben vett Közel-Keleten. A váratlan fordulatok sora hetekkel ezelőtt kezdődött egy „elrabolt" orosz fegyverszállító hajóval, melynek eredetéről és céljáról szóló találgatások napokon át vezető hírként szerepeltek a nemzetközi híradásokban.
Bár a hivatalos orosz nyilatkozatok cáfoltak minden arra vonatkozó hírt, hogy az elrabolt Arctic Sea teherhajón egy komplett ultramodern SZ-300-as légvédelmi elhárító rendszert szállítottak volna - pont amire Iránnak most legnagyobb szüksége van -, a lassan filmvászonra kívánkozó kémsztori egyre több szálon fut. Múlt héten Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök 14 órás titkos útja keltett nagy sajtóvisszhangot, amiről csak 5 nappal később derült ki, hogy Moszkvába vezetett.
Időközben Teherán bejelentette, hogy egy év makacs hallgatás után a nyugati hatalmakkal októberben, Törökországban tárgyalóasztalhoz ül. A legfrissebb hírek szerint pedig az orosz elnök támogatni akarja Amerikát az Iránnal szembeni szankciókban. Aki pedig a fenti események közt talán valamiféle összefüggést gyanít, az lehet, hogy túl sokat látott krimisorozatokat, de az is lehet, hogy igaz az a mondás, hogy ha valamiben a titkosszolgálatok keze van, akkor ott „semmi nem az, mint aminek látszik".
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »