A lap állítása szerint a konzervatív pártban kaotikus helyzet alakult ki, miután kiderült, hogy William Hague gyakorlatilag megtiltotta Margaret Thatchernek, hogy az Unióból való kilépést szorgalmazza beszédében. A Mail újságírója tudni véli, hogy Thatcher pályája legnagyobb hibájának tartja az 1986-os szerződés aláírását, amely Nagy-Britannia és Európa között megerősítette a gazdasági kapcsolatokat, mivel az utat nyitott egy Brüsszel vezette európai szuperállam kialakulásához. A lap a volt miniszterelnök tanácsadóira hivatkozva azt is tudni véli, hogy Thatcher annak idején nem is olvasta el a Maastrichti Szerződés háromszáz oldalas dokumentumát, hanem tanácsadóira hallgatva aláírta azt. A lap azt is megemlíti, hogy az aláírás esetleg Francois Mitterrand hatásának is köszönhető, aki pontosan tudta, miről szól a szerződés, és azt is tudta, hogyan kell rávenni Thatchert az aláírásra. A Mail Margaret Thatchert a konzervatív párt vezető politikusaként említi, amely a májusban várható választásokon kampánya központi elemévé kívánja tenni az Európai Uniós kapcsolatok kiterjesztésével szembeni állásfoglalást.
A BBC Radio múlt heti közvélemény-kutatása egyébként azt mutatja, hogy a válaszadók egyharmada szívesen kilépne az Unióból, mivel veszélyeztetve látja az ország szuverenitását.
A Mail szerint Thatcher nem mondott le unióellenes felhívásának közzétételéről, irodája ugyanakkor határozottan cáfolta az értesüléseket, kiemelve, hogy a volt miniszterelnök semmiféle beszédet nem halasztott el William Hague konzervatív pártelnök rábeszélésére. Egy szóvivő képtelenségnek nevezte az állításokat, és kijelentette: "Nem létezett semmiféle terv egy Európával kapcsolatos beszédre, sem márciusban, sem máskor." A szóvivő ugyanakkor nem válaszolt arra a kérdésre, vajon a volt miniszterelnök kilépne-e az Unióból.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »