Haider és bajtársai a spiclibotrány kezdete óta egyfolytában az igazságszolgáltatás ellen uszítanak, és olyan hangnemet használnak, amely tiltakozásra kényszeríti a konzervatív igazságszolgáltatást. A botrány kezdetét az igazságügyminiszternek, Haider egykori ügyvédjének magánemberként tett megjegyzése jelentette, mely szerint a szélsőjobboldali politikus "minden gyanú fölött áll". Azóta az FPÖ vezető politikusai nap mint nap azt követelik, hogy váltsák le a Haiderék ellen a spicliügyben vizsgálatot folytató államügyészeket. Susanne Ries-Passer kancellárhelyettes nyilvánosan követeli a Haider elleni vizsgálat befejezését, Peter Westenthaler, az FPÖ parlamenti frakcióvezetője pedig még erre is rátett egy lapáttal, amikor Stefan Erdei vizsgálóbíróról kijelentette, hogy nem beszámítható.
Az FPÖ kampánya elérte, hogy a hagyományosan konzervatív igazságszolgáltatás képviselői nyilvánosan tiltakozzanak. Az osztrák szakszervezeti szövetség bíró- és ügyészszekciójának elnöke a támadásokat visszautasítva kijelentette: "Legfőbb ideje, hogy a szövetségi elnök úr rendreutasítsa a felelőtlenül viselkedő politikusokat, a kancellárhelyettessel kezdve a sort.
A bírók egyesületének elnöke, Barbara Helige a Salzburger Nachrichten cím? konzervatív napilapnak nyilatkozva azt mondta: "Ha Westenthaler úr azt követeli, hogy egy bírót fosszanak meg tisztségétől, az azt jelenti, hogy alkotmányunk lényeges elvei – mint például a bírák elmozdíthatatlansága – nem illenek bele politikai koncepciójába. Ha egy magánszemély mond ilyeneket, az nem illő dolog. De ha ezt a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője mondja, akkor ez kifejezetten aggasztó." A Szabadságpárt politikusai egyébként kifejezetten abban a reményben sértegetik az osztrák igazságszolgáltatás képviselőit, hogy azok majd perbe fogják őket rágalmazásért – ebben az esetben ugyanis a spicliügyben vizsgálódó szakértők elfogulatlanságuk miatt alkalmatlanná válnának az ügy folytatására.
Haider fenyőfája a Szent Péter téren
Kínos ajándék