A szélesebb közvélemény az Ön nevét a Gyere Haza Alapítvány kapcsán ismerte meg – a Hetek is írt a külföldön élő magyarok hazatérését segítő projektről. Aztán megjelent egy hír, hogy Izraelbe ment dolgozni. Feloldaná ezt az ellentmondást?
– Magyarország izraeli nagykövetségén kaptam álláslehetőséget, ami egy hazaszerető embernek visszautasíthatatlan ajánlat, hiszen az országom érdekeit a világ legérdekesebb és legnehezebb diplomáciai színpadán képviselhettem. Van, aki ezt úgy értelmezi, hogy gazdasági emigrációba vonultam, ám a személyes lehetőség mellett ez egy szolgálat is volt – amit a magyar külügy alkalmazásában, magyar kormánytisztviselőként, magyar felségterületen végeztem.
Korábban hosszú évekig tanultam és éltem külföldön, több országban is, de el kellett döntenem, hogy egy nagyon jövedelmező karriert elindítva a kényelmes külhoni életet választom, vagy pedig a hazámban, a szeretteim körében próbálok megélhetést biztosítani magamnak, még ha ez kalandosabb is. Én az utóbbit választottam. Az alapítvánnyal pedig – amely egyébként még most is működik, és semmi köze nincs a később indult, Gyere haza, fiatal! nevet viselő kormányzati programhoz – a hasonló dilemma előtt álló, vagy éppen már a hazaköltözést fontolgató fiataloknak szerettem volna segíteni.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »