„Az evangéliumi keresztények a 21. század hajnalán történelmi átalakulások korában élnek. Ahogy a nyugati kultúra egyre inkább posztkereszténnyé válik, alaposan átalakulófélben van az emberi lét mibenlétéről való gondolkodásmód… Nem mi alkottuk magunkat. Nem a magunkéi vagyunk. A valódi identitásunk, férfi és női személyként, Istentől származik” – állítja a preambulum. „Nem csupán bolondság, de reménytelen is az a próbálkozás, hogy olyan személlyé alakuljunk, amellyé Isten nem teremtett.” A Nashville-nyilatkozat bevezetője a dokumentum magjaként és egyben a megalkotása mögött rejlő okként az emberi lét értelmezésében beállt történelmi jellegű változást jelöli meg. Tanúsága szerint a keresztény, bibliai értékektől egyre inkább távolodó, sőt azzal szembehaladó kultúrában fontos megerősíteni az emberi identitással kapcsolatos alapvető bibliai hitelveket, és elhatárolódni az azzal ellentétes véleményektől.
A Nashville-nyilatkozatot az 1987-ben Kentucky államban megalakult, Denny Burk által irányított, The Council on The Biblical Manhood and Womanhood szervezet, valamint más evangéliumi tudósok, pásztorok és vezetők állították össze egy év alatt.
A csoport a Gaylord Opryland Resort and Convention Center-ben gyűlt össze a Déli Baptista Konvenció Etikai és Vallásszabadsági Tanács (Ethics and Religious Liberty Commission) éves ülésére, Nashvillebe, ahol a nyilatkozat is véglegesítésre került. A kérdésre, hogy miért éppen így alakult a dokumentum neve, Burke a következőt válaszolta: „Régi keresztény tradíció az, hogy a doktrinális nyilatkozatokat azokról a helyszínekről nevezik el, ahol összeállították őket”.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »