Az izraeli kormány a 2000-es évek elején, a véres palesztin intifáda idején érzékelte az Izrael-barát, filoszemita közösség támogatásának erejét. Az evangéliumi keresztény csoportokat még a sorozatos buszrobbantások és merényletek sem tartották távol Izraeltől. Fordulatot hozott az is, hogy George W. Bush megválasztásával helyzetbe kerültek az amerikai neokonzervatívok, akik között szintén sok evangéliumi keresztény politikus és szakértő volt.
Először Ariel Saron izraeli miniszterelnök rendezett konferenciát 2004-ben keresztény vezetők számára Jeruzsálemben – ennek keretében került sor Elon miniszter és Németh Sándor találkozójára is. A rendezvényen az akkor éppen pénzügyminiszterként szolgáló Benjamin Netanjahu is felszólalt. Ezen a konferencián még csak a zsidó állam és a keresztény közösség szorosabb együttműködéséről volt szó, de hamarosan megalakult az izraeli kneszetben az a többpárti képviselőkből álló csoport, amely a politikai együttműködést kereste a különböző országok filoszemita és Izrael-barát keresztény parlamenti képviselőivel.
A Kneszet Keresztény Szövetségesek Képviselőcsoportja több ország parlamentjében kezdeményezte hasonló csoportok megalakítását. Európában az első konferenciájukat 2011-ben Budapesten tartották, amelynek munkájában számos magyar kormánypárti és ellenzéki politikus is részt vett. 2013-ban az időközben Izrael Szövetségesei Alapítvány névre váltott szervezet úgy döntött, hogy Washington után ismét Budapesten rendezi európai csúcstalálkozóját.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »