„A zsidó nép szenvedése a történelem során arra tanít bennünket, hogy ne legyünk közömbösek az Izraelt ma fenyegető nyílt és egyértelmű veszéllyel szemben. [...] Ezért az aláírók kijelentik, hogy Izrael az ENSZ Alapokmányának 51. cikkelye értelmében jogosult önvédelmi katonai lépéseket tenni, [...] amennyiben szükséges, hogy biztosítsa területi szuverenitását, állampolgárainak védelmét és nemzeti fennmaradását” – áll az Izrael Szövetségesei Alapítvány (Israel Allies Foundation) nyilatkozatában, amelyet Jeruzsálemben fogadtak el.
A szervezet világszerte azokat a parlamenti képviselőket és meghatározó politikusokat fogja össze, akik felekezeti hovatartozástól függetlenül támogatják a demokratikus zsidó államot, beleértve az ősi földjükhöz és történelmi fővárosukhoz, Jeruzsálemhez való jogukat. Az Izrael Szövetségesei Alapítvány évente megrendezett konferenciáira – amelyet legutóbb, 2011 novemberében Budapesten tartottak – Kanadától Ausztráliáig számos nemzetből érkeznek küldöttek. A nemzetközi lobbicsoport az egyes tagállamok mellett kapcsolatokat tart fenn az Európai Unióval, és irodái működnek többek között Washing-tonban és Brüsszelben is.
Az idei jeruzsálemi tanácskozás fő témája az iráni nukleáris fenyegetés volt. A küldöttek – köztük az amerikai Kongresszus több tagja, valamint európai parlamenti képviselők és latin-amerikai politikusok – felvetették, hogy a kanadai példát követve felszólítanák kormányaikat az iráni rezsimmel való diplomáciai kapcsolatok azonnali megszakítására. Mint ismert, Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnöknek az ENSZ Közgyűlésén szeptember végén elmondott fenyegető beszéde nyomán Kanada azonnali hatállyal felfüggesztette Teheránnal a hivatalos kapcsolatokat, és kiutasította az iráni nagykövetet az országból.