Az iráni joggyakorlat szerint ezt követően előzetes értesítés nélkül, bármikor kivégezhették volna. A bíróság most azonban úgy döntött, hogy a lelkész ebben a vádpontban nem, „csak” muzulmánok felé való prédikálásban bűnös. Emiatt három évre ítélték, ami megfelel a börtönben töltött időnek, így szabadon is engedték.
Nadarkhani megköszönte mindenkinek az érte mondott imákat. „Mindig éreztem az Úr jelenlétét, különösen a siralomházban” – mondta szabadulása után. A börtönben töltött időt „a hit próbájának” nevezte, de úgy érzi, ezt a próbát sikerrel teljesítette.
A lelkészt a fogház bejáratánál családtagjai és barátai köszöntötték. „Ez a pillanat válasz az imákra” – mondta Firuz Kandzsani, aki a Nadarkhani vezette „Iráni Egyház” elnevezésű keresztény közösségi hálózat egyik elöljárója. Iráni keresztények szerint a szabadulás azért is csodálatos, mert a törvények értelmében jogerős halálos ítéletet csak Ali Hamenei ajatollah, a legfelsőbb vezető vagy Sadegh Laridzsáni, az iráni legfelsőbb bíróság elnöke változtathat meg.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »