„Csak az Antarktiszon és Grönlandon nem koncerteztünk még pályafutásunk során" - állítja Hartman. „Minden helyszín más: mi elég jó zenészek vagyunk ahhoz, hogy bárhol jó koncertet tudjunk adni, de az már ritkább, hogy mi is kapunk a közönségtől. Ma este ez történt" - teszi hozzá a csapat frontembere, Greg X. Volz, aki meghatottan meséli, hogy az este végén odajött hozzá egy magyar zenész, aki elmondta: a nyolcvanas években egy ismerőse fordította neki a Petra-szövegeket, amelyek a hit és szabadság reményét hozták el a vasfüggönyön túlra. A dalok hatására lettek keresztények, mint ahogy világszerte nagyon sokan.
„Az üzenet nem változott: a Kőszikla, Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz" - ám Mark Kelly basszusgitáros szerint erre minden generációnak szüksége van. „Azt tesszük, amit Isten ránk bízott, ehhez igyekszünk hűségesek maradni. Most azért is álltunk össze, mert tudjuk, hogy sokan, akik régen, a Jézus-mozgalom idején vagy a nyolcvanas években megtértek, ma tékozló fiúként élnek szerteszéjjel a világban. A világ kemény, de a zene gyógyír lehet a sebesült lelkeknek. Mi azt üzenjük nekik, hogy vissza lehet térni az Atya házába, és sokan vissza is jönnek. Nemrég Ohióban a koncertünkre eljött három testvér, akik húsz éve nem beszéltek már egymással. Régen sok koncertünkre együtt jártak, de most egyik sem tudta a másikról, hogy ott van. Amikor találkoztak, leomlottak közöttük a falak, kibékültek egymással és Istennel is."
A visszatérés másik okát említi Louie Weaver: „A tizenhat éves fiam és a tizenkét éves lányom soha nem látott rockzenekarban dobolni, mert a Petra után más stílusban folytattam." Amikor azonban két éve újra összeállt a klasszikus csapat, Weaver első szóra jelentkezett. A 61 éves örökifjú dobost mikiegeres pólóban és úszósapkára emlékeztető fejkendőjében a magyar tinédzserek is nagy ovációval fogadták. „A fiataloknak azt üzenjük, hogy legyenek bátrak, és vállalják a hitüket. Nagy élmény volt itt Budapesten azt látni, hogy több ezer fiatal szégyen nélkül lelkesedik Jézusért."