„Sok főváros van a világon, de ezek közül csak egy az emberiség bölcsője" - mondta a sajtóeseményen Feldmájer Péter, aki a zsidóság és a kereszténység fővárosaként említette Jeruzsálemet, és megemlékezett arról is, hogy a város a hétvégén ünnepelte felszabadulásának és újbóli egyesítésének 45. évfordulóját. A Mazsihisz elnöke úgy vélekedett, hogy „aki szét akarja választani Jeruzsálemet, az az egész világot akarja szétválasztani", ezért mindent el kell követni azért, hogy Jeruzsálem örökre Izrael egységes és osztatlan fővárosa maradhasson.
Németh Sándor, a kezdeményezés ötletgazdája szerint annyi tévhit és hamis információ van forgalomban a Szent Várossal kapcsolatban, hogy ideje megismertetni a magyar emberekkel a valóságot történelmi, szellemtörténeti és kulturális szempontból egyaránt. Meggyőződése, hogy Jeruzsálem olyan spirituális realitás, amelynek helyes megközelítése alkalmas egy országban az antiszemitizmus, az anticionizmus és a rasszizmus visszaszorítására.
A felvilágosító tevékenység érdekében az alapítók ünnepségeket, tudományos konferenciákat szerveznek majd, melyeken befolyásos külföldi vendégek segítségével tervezik népszerűsíteni Izrael fővárosát. Céljuk között szerepel az is, hogy hazánk legyen az első olyan ország, amelyik Tel Avivból Jeruzsálembe helyezi át nagykövetségét. Mint Németh Sándor elmondta, ez többet jelentene politikai együttműködésnél: spirituális híd jöhetne létre Magyarország és Izrael Állam között.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »