Hani Nur el-Din, az Al Kudsz Egyetem régészprofesszora szerint az úgynevezett "bibliai
archeológia nem más, mint az izraeliek törekvése arra, hogy a történelmi bizonyítékokat összefüggésbe hozzák a
bibliai szövegekkel". Jeruzsálem zsidó gyökereinek a kutatása a professzor szerint csak egy olyan mítoszt hivatott erősíteni, amelynek a célja az elnyomás és a megszállás történelmi igazolása. El-Din a The New York Timesnak elmondta: a bibliai leírás Dávid királyról "az i. e. 10. századból származó fikció. Bármit találnak az izraeliek, össze akarják kapcsolni a Bibliával. Találnak egy gombot, és azt állítják róla, hogy az egész kabát a kezükben van".
A jeruzsálemi Templom-hegytől déli irányban, két völgy találkozásánál fekvő Ir David (Dávid városa) elnevezés? területről az izraeli régészek azt állítják, hogy ezen a helyen állt az ősi
Jeruzsálem, amelyet Dávid király foglalt el a kananita jebuzeusoktól háromezer éve. Az 1986-ban indult és az elmúlt években felgyorsult régészeti feltárásokat magánerőből finanszírozza egy kutatási és oktatási céllal létrejött alapítvány. Az amerikai lap információi szerint a mostani ásatás mintegy ötszáz-ezer dollárba került, amelynek nagy részét egy New Yorkban élő befektetési bankár adományából fedezték. Az elmúlt években több nagy jelentőség? leletre bukkantak a területen, legutóbb például az Ó- és az Újszövetségben egyaránt megemlített Siloám-tóhoz vezető monumentális lépcsősort hozták felszínre.
(Az Éden városa. Hetek, 2004. október 15.)
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »