Hawking szerint az univerzum keletkezéséhez nincs szükség Istenre, ehhez elég volt a fizika törvényeinek működése. Lennox szerint azonban abban hinni, hogy a gravitáció jelen volt, amikor még semmi nem volt, ugyanolyan hit kell, mint annak elfogadásához, hogy az univerzumot Isten teremtette.
Stephen Hawking életének utolsó évtizedeiben gyakorlatilag celeb státusszal bírt, nemcsak a tudományos világban, hanem az úgynevezett populáris médiában is. Rendszeresen szerepelt például az Agymenők (angolul The Big Bang Theory) című amerikai sorozatban, amelyben a film fizikus szereplői szinte istenként imádják őt. A rendkívüli népszerűségnek örvendő tudós világnézete elég egyértelmű: a film főcímzenéje azt meséli el, hogy a világ az ősrobbanás következtében keletkezett, a film negatív szereplői az ostoba, vallásos emberek, a tudomány alfája és omegája pedig Stephen Hawking.
Az Agymenők mellett Hawking fiatalkoráról egy hollywoodi film is készült, A mindenség elmélete címmel. John C. Lennox éppen Hawking celeb volta miatt írta meg Isten és Stephen Hawking – Mégis ki tervezte a mindenséget? című könyvét, mivel véleménye szerint Hawking népszerűsége miatt az emberek zöme nem gondolja át, hogy vajon igaza van-e. Lennox szerint pedig egyáltalán nincs, és ezt elegánsan be is bizonyítja.
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »
„Keveset enni, sokat mozogni, nem nézni tükörbe” – beszélgetés a ma százkét éves Keleti Ágnes olimpikonnal
Az ötszörös olimpiai bajnok elképesztő életútja »
Járt-e Jézus Indiában?
Hamis evangélium a Názáreti gyermekkoráról »