Maga a diéta már régi találmány, a mai digitális korban azonban egyre többen úgy vélik, nem csupán a fogyasztott ételeink minőségét kell alaposan megfontolni az egészség érdekében, de mentális jólétünk elősegítéséhez fontos, hogy az internet és okostelefonjaink segítségével fogyasztott tartalmakat is megválogassuk, bizonyos „anyagok” bevitelét korlátozzuk.
Daniel Sieberg, miután éveket töltött el technológiai tudósítóként számos amerikai csatornánál, arra a következtetésre jutott, hogy többé nem ő az irányító a technológia világában, hanem épp ellenkezőleg. A számos internet előtt eltöltött év alatt Daniel arra lett figyelmes, hogy egyre több fontos eseményt hagy ki szerettei életéből, egyre figyelmetlenebb, és addigi kapcsolatai visszafejlődtek, aminek következtében elszigetelődött.
A felismerést követően Sieberg egy négylépéses stratégiát állított fel a helyes egyensúly visszanyerésére, amelyet A digitális diéta című könyvében publikált. Az első lépés az újragondolás. Ha valaki napi két órát tölt céltalan szörfözéssel az interneten, az éves szinten egy egész hónapot jelent. Ha belegondolunk, hogy mennyi mindent kezdhetnénk, mennyi mindent elérhetnénk plusz egy hónap alatt, ez segíthet újraértékelni az interneten eltöltött idő jelentőségét.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »