Izrael 2016 végén kinevezett magyarországi nagykövete volt a fővédnöke annak a nagyszabású megemlékezésnek, amelyen Mosonmagyaróvár polgármestere, dr. Árvay István és dr. Nagy István parlamenti államtitkár is részt vett. A Mosoni Zsidó Hitközség és a mosonmagyaróvári Hit Gyülekezete közös szervezésében létrejött esemény az 1967-es hatnapos háború diadalát elevenítette fel.
A Jeruzsálemmel kapcsolatos közhiedelmek, történelmi tévhitek szétoszlatását segítette dr. Grüll Tibor ókortörténész előadása. Mint kifejtette, a nem zsidó régészek által feltárt leletek hosszú sora bizonyítja a zsidóság Szentföldhöz való jogát, jelenlétük folytonosságát. A különböző vallású népcsoportok mai egymás mellett élése, szabad vallásgyakorlása, a város virágzása mind azt igazolják, hogy eredményes volt Jeruzsálem 1967-es újraegyesítése.
Mindezzel a zsidóság évezredes álma vált valóra, akik a holokauszt mélységeiben is Jeruzsálem békéjéért könyörögtek – mutatott rá a felszabadítás természetfeletti jelentőségére Radnóti Zoltán főrabbi. Az est emelkedettségét tovább fokozta Nógrádi Gergely és Raáb Gábor kántorok éneke, valamint Klein Judit énekművész előadása, Neumark Zoltán zongorakíséretében.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »