Először nézzük meg, honnan ered a BDS mozgalom! A nácikkal szövetséges és többnyire antiszemita arab hatalmak tagadták Izrael jogait őseik földjéhez, ezért minden eszközzel harcoltak az ellen, hogy létrejöhessen a zsidó állam. A második világháború végén, 1945-ben alakult meg az Arab Liga, amely egyik fő célkitűzésévé tette, hogy „hátráltassa a zsidók Palesztinában való jelenlétét a cionista termékek bojkottján keresztül”.
Izrael Állam 1948-as megalakulását követően a palesztinai zsidók bojkottja Izrael – az ország termékeinek, vállalatainak, intézményeinek – bojkottjává alakult át éppúgy, ahogy az antiszemitizmus modern megnyilvánulása az anticionizmus lett: a fajgyűlölet 1945 után nem az egyes zsidók, hanem a zsidókat tömörítő nemzet iránt kezdett megnyilvánulni.
2002-ben, a második intifáda idején a palesztinok egy nemzetközi szintű „szolidaritási mozgalom” kiépítésébe kezdtek. A „szolidaritás” alatt természetesen az Izraellel szembeni egyoldalú nyomásgyakorlást értették, a palesztinok szenvedéseinek Izraelre hárítását, az izraeli hadsereg démonizálását, és így tovább.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »