Az elmúlt napokban egy ghánai származású, de német állampolgár esete került mind a német, mind a nemzetközi sajtó figyelmébe. Harry Sarfót szülővárosának, Brémának repülőterén tartóztatták le, miután Törökországból leszállt a repülőgépe. Szíriából jött haza, az Iszlám Állam kötelékéből.
A német biztonsági szolgálatok tudtak arról, hogy Sarfo 2015-ben csatlakozott az Iszlám Állam nevű terrorszervezethez, ezt jelezték is a török szolgálatoknak, mégsem akadályozta meg őt senki sem abban, hogy probléma nélkül repüljön be Németországba, ráadásul egy olyan útlevéllel, melyet nem is a saját nevére állítottak ki.
Sarfo azonban nem ezzel került a nemzetközi figyelem középpontjába, hanem azzal, hogy úgy tűnt, kész teljes mértékben együttműködni az európai hatóságokkal. Magát egy „illúzióját vesztett dzsihádistának” mutatta be, aki nem vett részt a csoportot jellemző bestiális kivégzésekben, és annak reményében, hogy csökkentik börtönbüntetését, kész volt több szökésben lévő külföldi dzsihádista azonosítására is, arról nem is beszélve, hogy fontos információkat adott át az európai célpontok támadását prioritásként kitűző terrorszervezet toborzási- és kommunikációs eljárásairól.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »