A Common Sense Media nevű nonprofit szervezet, amely az internettel és a technológiai fejlődéssel kapcsolatos ügyekben segíti a szülőket és a politikusokat az eligazodásban, újabb tanulmányt tett közzé azzal kapcsolatosan, hogy az internet- és a mobiltelefon-függőség milyen mértékben sújtja a fiatal és az idős generációt. A számaik alapján a tinik mintegy 50 százaléka, míg a felnőttek 27 százaléka érzi úgy, hogy függőség alakult ki bennük a készülékektől. A fiatalok 80 százaléka legalább óránként egyszer ránéz a telefonjára, és 72 százalékuk vallotta be, hogy erős késztetést érez arra, hogy azonnal reagáljon a beérkezett üzenetekre. 2010-ben, a legutóbbi felméréskor a fiatalok között még csak 0–26 százalék volt a függők aránya, vagyis riasztóan erős ütemű a növekedés.
A függőség a tanulmány alapján nemcsak a társadalmi kapcsolatokra van pusztító hatással, hanem az empatikus képességekre, a pubertáskori személyiségfejlődésre is, és növeli a családon belüli feszültségeket. A Common Sense Media szerint a jelenség olyan súlyos, hogy több tanulmány és vizsgálat lefolytatása is szükséges, ugyanis egyértelműen látszik, hogy a fizikai, kognitív, szociális és érzelmi fejlődés területén is komoly következményei vannak annak, ha a gyermekünk a szabad levegő és a társaival való játék helyett szobája magányát és az iPadjét választja.
A tanulmány kijelenti, hogy a folyamatos „többsávos működés”, azaz a multitasking jelentősen rontja, rosszabb esetben teljesen lerombolja a képességünket arra, hogy egy feladatra koncentráljunk. A médiaeszközök használata a fiataloknál napi 10 órára növekedett a 2010-es 7,5 óráról, és egy 2013-as felmérés kimutatta, hogy a diákok például kevesebb, mint hat percig tudtak egy tanulási feladatra koncentrálni, mielőtt engedtek volna egy szórakoztató eszköz vonzásának.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »