A TASZ legutóbbi tanulmánya a szcientológusok által támogatott civil szervezetek és mozgalmak (Együtt egy Drogmentes Magyarországért, Drogmentes Maraton, Narconon Magyarország, Az élet nagy iskolája, Magyar Prevenciós Alapítvány, Alkalmazott Oktatástan) drog-prevenciós programjait vette górcső alá. A TASZ szerzője szerint ezek a kezdeményezések szakmailag és etikailag egyaránt kifogásolhatóak, mivel áltudományos tanokra épülnek, és valódi céljuk a szcientológus egyház társadalmi befolyásának növelése, hívek és támogatók toborzása.
A TASZ közérdekű adatigénylés céljából a KLIK-et is megkereste, hogy kiderítse: mennyire „épültek be” a szcientológus hátterű szervezetek a hazai iskolákba. A közölt adatok szerint nem nagyon: a 198 tankerületből 24 tankerületnek 38 esetben volt dokumentálható együttműködése az említett szervezetek valamelyikével, de nem minden tankerület válaszolt. Néhány esetben állami támogatással – 10-50 ezer forintos nagyságrendekben – zajlottak előadások.
A TASZ kiderítette azt is, hogy a tankerületek, illetve iskolák általában nem ellenőrzik azt, hogy a drogprevenciós programok rendelkeznek-e szakmai ajánlással az Országos Egészségfejlesztő Intézettől (OEFI), amit 2012 óta minisztériumi rendelet ír elő. Sárosi Péter, a tanulmány szerzője kérdésünkre azt mondta: az említett szcientológus hátterű szervezetek egyik programja sem rendelkezik OEFI-akkreditációval.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »