Háromévi hallgatás után először szólt nyilvánosan Anne Sinclair arról, hogy ő maga miként élte meg azt a példátlan szex- és politikai botrányt, amelynek főszereplője férje, DSK, azaz Dominique Strauss-Kahn, a New York-i székhelyű Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója, a francia baloldal legesélyesebbnek tartott potenciális elnökjelöltje volt. Arról, hogy mit érzett, amikor megtudta: férjét egy szállodai szobalány feljelentése alapján New Yorkban nemi erőszak vádjával letartóztatták. Laurent Delahousse-nak, a France 2 francia közszolgálati csatorna szerkesztő-riporterének sikerült az, ami addig senkinek: Egy nap, egy sors című műsorában neki nyilatkozott kolléganője.
Máig vitatott, mi történt DSK és a szobalány között a New York-i Sofitelben 2011. május 14-én, a politikus szállodai lakosztályában. A Guineából bevándorolt, jelenleg harminchárom éves nő azt állította, hogy a politikus orális szexre kényszerítette, DSK szerint viszont a szobalány egyetértésével történt az aktus. Anne Sinclair pedig megerősítette: a maga részéről soha nem adott hitelt a szobalány vádjának, biztos abban, hogy nem volt szó erőszakról. Ami persze a feleség szempontjából így is dráma, a közismert tévésztár számára pedig szinte elviselhetetlen szerep volt – ötmillió francia, minden ötödik tévénéző követte szavait.
Anne Sinclair az 1970-es években sztárriporterként, a 7-ből 7 és a politikusokat saját otthonukban faggató Kérdések otthon műsorvezetőjeként vált híressé, s mint ilyen, népszerűbb volt, mint maga DSK. A franciákat nem csak az foglalkoztatta, hogy mi mindenen ment keresztül a politikus férj, legalább annyira, ha nem jobban érdekelte őket az, hogyan élte meg mindezt az ő szép, okos és elegáns felesége. Sokan hitelesnek, őszintének, megrendítőnek tartották „vallomását”, mások nem, és szemére vetették, hogy egyetlen jó szava sem volt Nafissatou Diallo, a szobalány, illetve férje szexuális kalandjainak többi kárvallottja számára. Interjúja azonban mindenképpen eddig ismeretlen szemszögből világította meg az ügyet. A világ azt tudhatta meg, hogyan látta vagy hogyan kívánja láttatni a megcsalt, becsapott, de a legnehezebb időszakban férje mellett bátran kiálló asszony a történetet.