A Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság által készített jelentés, melynek megírásában a közismerten abortuszpárti International Planned Parenthood Federation brüszszeli szervezete is közreműködött, a nők egészségével kapcsolatos problémákra tért ki, az EU tagországaiban és általában. Minden probléma eredőjeként azonban az abortuszhoz való jog korlátozását nevezi meg – annak ellenére, hogy a kérdés valójában nem esik az Európai Unió kompetenciájába, és maguk a tagországok sincsenek azonos állásponton ebben a kérdésben.
A jelentés készítői ennek ellenére európai segélyekkel mozdítanák előre az abortusz elérhetővé tételét az unió teljes területén, különösen a szegényebb országokban. Ezzel szemben az EU jogalkotói az emberi életet a fogantatástól számítják, és ezt támogatja az a közel 1,3 millió európai polgár is, akik 2013-ban aláírták az embrió jogainak elismerését célzó Európai Polgári Kezdeményezést, és az emberi embriók elpusztításának közfinanszírozása ellen léptek fel.
Az Estrela-jelentés az EU kompetenciáját messze meghaladó döntést igyekezett kicsikarni, annak ellenére, hogy az Európai Unió többször is elismerte: „Az abortusz etikai, szociális és kulturális szempontjait megvizsgálva nyilvánvaló, hogy a tagállamok feladata az ezzel kapcsolatos saját politikájuk és a jogi keretek kidolgozása. A Tanács ebben a kérdésben nem kíván beleszólni a nemzeti egészségügyi politikába” (ezt John Dalli egészségügyi és fogyasztópolitikai biztos nyilatkozta az Európai Bizottság részéről 2012 áprilisában).
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »