A szóban forgó püspöki rezidencián a föld alatt egész moziterem, óriási szauna, úszómedence és két 130 négyzetméteres lakás is található, amelyekben az asztalosmunka került csak 100 millió forintnak megfelelő euróba. Franz-Peter Tebartz-van Elst püspök nem bánt szűkmarkúan a mesterekkel: készült 15 ezer eurós (4,4 millió forint) kültéri fürdőkád a rezidenciához, amelynek a teljes felújítására kezdetben mindössze 3 millió euró volt előirányozva.
A német katolikus egyház laikus és klerikus tagjai egyaránt a püspök lemondását követelik, akit többször felszólítottak, hogy nyújtsa be lemondólevelét a pápához. A püspök viszont először megvárná a Róma által elvégzett belső vizsgálat eredményét – amitől azt várja, hogy az óriási egyházi és világi felháborodás ellenére tisztázza a vádak alól. A kritikusok szerint az 53 éves Tebartz-van Elst nincs tisztában azzal, hogy mekkora kárt okozott a Németországban egyébként sem kifejezetten népszerű katolikus egyháznak. Az eset nyomán ugyanis sorbanállás indult a limburgi bíróságon, ahol az egyháztagok naponta huszasával kezdtek kilépni a katolikus egyházból. Sőt, múlt péntekig tizenketten jelentették fel a püspököt a hatóságoknál, amelyek azonban nem tudnak intézkedni, mivel a püspök jelenleg Rómában tartózkodik, ahová raportra rendelték az üggyel kapcsolatosan.
Merkel kancellár asszony is megszólalt, aki kijelentette, hogy a német kormány nem kíván semmilyen formában utasítást vagy tanácsot adni. Merkel csak remélni tudja, hogy a botrányt az egyház a saját hívei érdekeit legmesszebbmenőkig figyelembe véve oldja majd meg.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »