Az utóbbi években valóban eddig nem látott magyar–török együttműködés bontakozott ki Szigetváron, melynek keretében a török fél sok milliós összeggel támogatja a városban található, az Oszmán Birodalomhoz való tartozás idejéből fennmaradt épületek felújítását, illetve az I. Szulejmán szultán türbéje utáni kutatást.
Szigetváron a török kultúrát az Ali pasa által építtetett dzsámi, illetve az úgynevezett törökház képviseli, mely egyes feltételezések szerint iskolaként funkcionált (a város mellett található a Magyar–Török Barátság Park is, amit Törökország saját költségén építtetett fel 1994-ben). A legfontosabb azonban minden kétséget kizárólag az Oszmán Birodalom legjelentősebb uralkodójaként számon tartott I. Szulejmán szultán mind ez ideig még meg nem lelt türbéje. A sír utáni kutatást, melyre egyes források szerint 50 ezer eurós, míg a teljes felújítási procedúrára 2-3 millió eurós támogatást kapott a város, magyar és török régészek együttes erővel végzik. A felek közti megállapodás tartalmazza, hogy a korabeli állapotokról beszámoló dokumentumokat, amelyek a két fél irattáraiban találhatóak, a kutatás céljából alakult tudományos közösségek egymással kölcsönösen megosztják.
Az 1990-es évektől kezdve a város mindenkori vezetése igyekezett a török fél felé nyitni, melynek egyik gyümölcse lett az 1998-ban Trabzonnal, I. Szulejmán szülővárosával megkötött testvérvárosi „szerződés”. A legszorosabb kooperációt kétségtelenül a jelenlegi városvezetés érte el.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »