„Isten nevében" - ez a mondat szerepelt mottóként azoknak az iráni üzletembereknek és politikusoknak a bemutatkozó prospektusában, akik október elején a Jobbik meghívására Budapestre és több - főként jobbikos vezetésű - településre is ellátogattak. Tiszavasváriban az iráni Ardabil település polgármestere, Sodeif Badri, testvérvárosi szerződést írt alá ottani kollégájával, Fülöp Erikkel. Ezzel olyan testvérvárosok mellé iratkozott fel, mint a törökországi Oszmaniye vagy a kínai Jucsun. A huszonhárom fős delegáció - amelynek tagja volt Irán budapesti nagykövete, Saeed Seyed Agha Banihashemi is - Gyöngyösre és Gyöngyöspatára is ellátogatott, ahol szintén a lehetséges gazdasági együttműködésről tárgyaltak a felek.
A kapcsolat „katalizátora" egy bizonyos Dr. H. Jahromi M. Afi, aki a Jobbik országgyűlési képviselőcsoportjának tanácsadójaként látta el a tolmács feladatát a látogatások során. A fogorvos végzettségű, a budapesti Shiraz nevű éttermet vezető Jahromi egyúttal az iráni nagykövetségnek is segítséget nyújt rendezvények szervezésében, valamint a perzsa-magyar barátság építésében. A doktor lapunk helyszíni tudósítójának sajnálkozását fejezte ki, hogy Magyarország és Irán között „régóta nincs kapcsolat", és hozzátette: „Nagy gyártulajdonosok, nemzetközi üzletemberek jöttek, hosszú távon ők is látnak valami nagyon jó dolgot Magyarországon, amely kapu lehetne a többi európai országra. Ha itt gyárakat építenek, a termékeket egész Európába tudnánk innen exportálni. Magyarország fontos Irán számára, itt tudnak munkahelyet teremteni, rengeteg pénzt hoznak az országba."
Úgy tudjuk, hogy konkrét gazdasági megállapodás még nem jött létre. Ezt erősítette meg lapunknak nyilatkozva Juhász Oszkár, Gyöngyöspata jobbikos polgármestere is, hozzátéve, hogy az élelmiszer-ipari befektetések lehetőségei és az ivóvízkincs keltette fel leginkább tárgyalópartnerei érdeklődését. A polgármester elmondása szerint a „perzsa testvérek" tették meg az első lépést, az ő kezdeményezésükre jött létre a találkozó.