Egyre több fórum hirdeti, hogy a kereszténység a „meleg-fordulatok” révén ismét divatos és vagány lett, főleg mióta maga a pápa bólintott rá a szodómiára. A The Huffington Post elnevezésű neves amerikai lapban vallási rovatot vezető baptista lelkész felpezsdítőnek találja a változásokat. A melegfelvonulás napján többedmagával részt vett a New York-i St. Mark’s Church in the Bowery templom „diszkómiséjén”, ahol meleg és heteroszexuális „együtt ünnepelte Istent és a meleg-lobbi sikerét”. Az episzkopális közösség éves diszkóbáljának egyik fő célja a meleg büszkeség felmagasztalása volt.
Ausztráliában Anthony Venn-Brownt, egykori Assemblies of God (Isten Gyülekezetei) prédikátort 2007-ben és 2009-ben is a „25 legbefolyásosabb meleg vagy leszbikus ausztráliai” közé választották. Az anglikán gyülekezetben felnőtt, baptista egyházban megkeresztelkedett, és végül 1991-ig pünkösdi gyülekezetben szolgáló Venn-Brown tinédzser kora óta homoszexuális. Az ’51-es születésű férfi 1969-ben tért meg annak reményében, hogy az akkor még betegségnek és bűncselekménynek számító homoszexualitásból meg tud szabadulni. Szolgálati vágytól indíttatva az új-zélandi Faith Bible College-en tanult, ahol bevallotta a vezetőségnek, hogy még mindig nem szabad meleg hajlamaitól. Ezt követően egy pásztor több hetes démonűzéssel próbálkozott segíteni rajta, mely nem járt eredménnyel.
Hazatérve több exmeleg programban is részt vett, ami után ő maga is befolyásos prédikátor lett, megházasodott és gyerekeket vállalt. Ahogy egy interneten megjelent interjúban bevallotta, mindezt azért, hogy sikerüljön megváltoztatni szexuális orientációját. Elmondása szerint e problémáját annak idején megosztotta egykori feleségével még az eljegyzés előtt, de mindketten naivan azt hitték, hogy a házasság lesz a megoldás. Sőt, a hölgy megtiszteltetésnek érezte, hogy része lehet a gyógyulási folyamatnak.