A Barna Group 2003 óta kíséri figyelemmel az LMBT (leszbikus, meleg, biszexuális és transzszexuális) közösséggel kapcsolatos véleményeket az Egyesült Államokban. Legújabb vizsgálatuk középpontba helyezi azokat a társadalmi csoportokat, amelyeknek szimpátiája az elmúlt években az LMBT-csoport felé közeledett. A felmérés készítői szerint a Legfelsőbb Bíróság döntése csupán egy már végbement társadalmi változás jogi kifejeződése – azt tükrözi, hogy a közvélemény, bár hezitálva, de egyre jobban elfogadja az azonos neműek közötti szexuális kapcsolatot.
Az adatok szerint az amerikaiak többsége, 53 százalék véli úgy, hogy a törvények megváltoztatásával kell több szabadsághoz juttatni az LMBT-közösséget. Tíz évvel ezelőtt ez a vélemény 42 százalékkal még kisebbséginek számított. Míg azonban 2003-ban még elsősorban a magukat ateistáknak és agnosztikusoknak vallók támogatták a melegjogokat, ma már a gyakorló katolikusok és a nem keresztény vallások gyakorlói is felsorakoztak a támogatók közé. A gyakorló protestánsok, mondhatni, magukra maradtak a melegjogokat szélesítő törvényi változások ellenzőiként.
Ilyen mértékű változások természetesen azonnal az okok keresésére sarkallják a kutatókat. Bár a válaszokat még nem találták meg, az egyik ok lehet a melegközösség iránti megértés növekedése az elmúlt tíz évben. Egy évtizeddel ezelőtt ugyanis a megkérdezett amerikaiak 40 százaléka a melegek egyetlen konkrét törekvését sem tudta megnevezni. Mára ez az arány visszaesett egynegyedre, ami azt jelenti, hogy egyre többen ismerik meg a melegközösség céljait a társadalmi változások terén (a heteroszexuális családokkal való egyenlőség a családi kedvezmények terén, egyenlő munkajogi elbánás, törvényes házasodási lehetőség, homoszexuális párok örökbefogadási és nevelőszülői jogainak elérése, a diszkrimináció megszüntetése).