Az iráni elnök ezzel szemben a nemzetközi atomleszerelés fontosságáról beszélt, nyíltan utalva Barack Obama prágai beszédében meghirdetett felhívására. Mahmúd Ahmadinezsád azt üzente az amerikai elnöknek, hogy „Irán nem fenyegetés, hanem lehetőség Obama számára". Amennyiben az elnök kész „nagy változásokra Afganisztánban, Irakban és a Közel-Keleten, akkor Iránban barátra talál" - állította Ahmadinezsád, Izraelt viszont a palesztinok elleni folyamatos agresszióval és tudatos pusztítással vádolta.
Obama nem reagált a teheráni szirénhangokra. Azt mondta, hogy elkötelezett a diplomáciai megoldások mellett Irán és Észak-Korea felé is, de „amennyiben nem törődnek a kelet-ázsiai és a közel-keleti atomfegyverkezési verseny fokozásának veszélyeivel, viselniük kell ezért a felelősséget". Az amerikai elnök visszautasította az Izrael-ellenes uszítást is: „Azok az ENSZ-nemzetek, akik Izrael elismerése helyett a vitriolos támadásokat részesítik előnyben, nem segítik a palesztinokat."
Az izraeli ENSZ-küldöttség minden formában igyekezett elkerülni az érintkezést az irániakkal. Mivel az ábécésorrendben a két ország egymás után következik, így elvileg egymás mellett kellene helyet foglalniuk. Izrael azonban bojkottra szólított fel Ahmadinezsád beszéde alatt. Az csak lapzártánk után derül ki, hogy hány ország vezetője vonul ki az iráni elnök felszólalása előtt. Az Európai Unió arra kérte a tagállamokat, hogy ne maradjanak az ülésteremben, ha Ahmadinezsád antiszemita vagy holokauszttagadó nyelvezetet használ.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »