A békés tüntetők „forradalmat", „0 százalékos kamatot" és „szabad Palesztinát" követeltek a csúcs előestéjén Londonban, a demonstrálók egy része azonban nem elégedett meg ezzel, hanem megtámadták a Royal Bank of Scotland egyik fiókját és a brit jegybank épületét.
Miközben a televíziók az utcai erőszak képeit mutatták, Barack Obama megérkezése után azonnal igyekezett erőteljesen kisebbíteni a Húszak (G20) közötti ellentétek jelentőségét. Obama, aki részt vesz a 19 legnagyobb fejlett és fejlődő ország, valamint az EU képviselőiből álló G20-csoport csúcstalálkozóján, azt mondta: az ellentétekről szóló sajtóhírek „hatalmas mértékben eltúlzottak". Az amerikai elnök kijelentette: a csúcstalálkozó minden részvevője - eltérő mértékben ugyan - belekezdett már állami gazdaságélénkítő programokba. Obama elismerte, hogy szükség van nemzetközi szabályozásra is, és kijelentette: „minden válság véget ér egyszer", így a mostani is. Az amerikai elnök szerint a helyzet azért biztatóbb az 1930-as évek nagy depressziójánál, mert a kormányok és a jegybankok tanultak az akkor történtekből.
A vendéglátó Gordon Brown brit miniszterelnök szerint „új világrendre" van szükség, mivel a jelenlegi „világméretű probléma világszintű megoldást kíván", éspedig hosszú távra, hasonló válságok ismétlődését is megelőzendő. Brown erről korábban azt mondta, hogy „a 21. század első évtizedeiről az utókor azt mondja majd, hogy a világgazdaság nagy átalakításából... egy új világrend született meg". Brown azt várja, hogy elkezdődik egy „igazán globális társadalom" kialakulása.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »