Az Európai Unió soros elnöke Csehország lesz január 1-jétől. A váltás izgalmasnak ígérkezik, hiszen Vaclav Klaus cseh államfőt az integráció bírálójaként tartják számon, aki ellenzi – az unió intézményeinek legfőbb reformjait tartalmazó – lisszaboni szerződés ratifikációját. A hírek szerint a csehek arra törekednek, hogy Prágában kerüljön sor – Barack Obama beiktatása után – az első EU–USA csúcstalálkozóra.
A környezetvédők számára nagy siker, hogy az újév első napján életbe lép a hagyományos villanykörték tilalmáról szóló uniós rendelet. Elsőként Írország szünteti meg az energiapazarló égők gyártását, de 2011-ig a többi országban is le kell cserélni a 100 wattnál erősebb izzókat takarékosabb modellekre.
George W. Bush elnök január 20-án végleg távozik az Egyesült Államok elnöki székéből, és helyét Barack Obama foglalja el. Obama beiktatására – ami a Capitolium lépcsőjén fog megtörténni – közel ötmillió látogatót várnak, a ceremónián pedig többek között fellép Aretha Franklin soulénekes, Rick Warren lelkész és Yo-Yo Ma kínai származású francia csellista. (A Demokrata Párt ultraliberális szárnya a hírek szerint „kiakadt” azon, hogy a kaliforniai Warren lesz a „felszentelő” lelkész, mert a Saddleback evangéliumi keresztény megagyülelekezetet vezető prédikátor több esetben éles kritikát fogalmazott meg az abortusszal és a homoszexuális házassággal szemben.) Aki tanúja akar lenni a beiktatás történelmi pillanatainak, és látni is akar valamit, legalább 7 ezer dollárt (1,3 millió forintot) kell kicsengetnie egy-egy jó helyért. Az ünneplésre külön repülőjáratok indulnak Washingtonba.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »