A huszonhárom éves Carlo Giulianinak, a globalizációellenes megmozdulások első halálos áldozatának a temetése szerdán újabb tiltakozó tüntetéssé változott. A barátok és családtagok szerint a 23 éves római fiatalember "nagylelkű, jószívű, de lázadó szellem? ember volt, aki szenvedett a világban tapasztalt igazságtalanság miatt". Az áldozat jómódú apja, Giu-liano Giuliani szakszervezeti tisztviselő a temetésen búcsúztatójában vádak helyett inkább egy figyelmeztetést fogalmazott meg fia halála kapcsán: "Mindnyájan ugyanazt akarjuk – egy jobb világot, vagy legalább egy kevésbé visszataszítót. De mindehhez időre, türelemre és elővigyázatosságra van szükség." Carlo Giuliani koporsóját kedvenc futballcsapata, az AS Roma zászlójával terítették le.
Claudio Scajola belügyminiszter az AP jelentése szerint azt hangsúlyozta, hogy a húszéves rendőr önvédelemből lőtte kétszer fejen támadóját egy Land Roverből a mindinkább "lincseléssé" fajuló tiltakozó felvonulás során. A rendőrt várhatóan gyilkosság vádjával állítják bíróság elé. A helyzetet súlyosbítja, hogy a Land Rover búcsúzóul még áthajtott a már összecsuklott Giuliani testén. A szándékos gázolás önmagában is halált okozhatott volna. Az eset még inkább megdöbbentő annak tükrében, hogy Scajola a találkozó előtt ígéretet tett: a belügyi szervek nem fognak éleslőszert alkalmazni. Egy neve elhallgatását kérő rendőr viszont arról számolt be a La Repubblica cím? olasz napilapban, hogy a színfalak mögött a különleges osztagok genovai kaszárnyáiban felsőbb utasításra kínozták és megalázták a letartóztatott tüntetőket.
Bár a már második világháború óta szorgalmazott világkormányzat egyfajta óvatos előkészítésére utalhat az, hogy a csúcsra meghívták több fejlődő ország képviselőit, valamint számos nemzetközi csúcsszervezet, így az ENSZ és a Világbank vezetőit is, a találkozó legitimitását megkérdőjelezni látszott a világméretű tiltakozás.