Mindig is vágyott egy könyvre, amely más oldalról közelíti meg a közösségi médiát – írja a szerző a Piszkos kis Instagram-hazugságok ajánlójában, könyve hátoldalán. Olyanra, ami szól a profilok mögötti érző emberekről, valóságról. Ezért döntött úgy, hogy elmeséli saját történetét: nehézségeit, sikereit, pánikbetegségét és az Instagramon „kreált” életét.
„2012-ben […] kezembe vettem életem első iPhone készülékét, az iPhone 4S-t. Aztán évekig használtam, és menthetetlenül hittem abban, hogy rajta az Instagram egy fantasztikus dolog...” – idézi fel középiskolás kori élményeit Perepelica Claudia. Négy évvel később betegsége kapcsán egy időre felfüggesztette fiókját, mára pedig jól van, élvezi az életet, és kiegyensúlyozottan használja a közösségi médiát.
Az út viszont nem volt könnyű. Luxuskörülményekkel párosuló viharos hétköznapoktól vezetett a hatévnyi szorongásig, amikor végül úgy döntött, egy időre kilép az online taposómalomból. „Hirtelen felfogtam – írja könyvében –, hogy amit ott művelek, az egy kicsit sem hiteles. Nem mertem felvállalni a hibáimat, nem mertem őszinte lenni. Inkább egy álarc mögé bújtam, és igyekeztem mindent széppé varázsolni, de a való élet kicsit sem volt szép. Volt, hogy az egész napom csak abból állt, hogy kisminkeltem magam és készítettem egy jó képet az Instagramra.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »