A torokfájás lehet jele influenzának, torokgyulladásnak vagy megfázásnak is. Népszerűek a szopogatós tabletták, melyek csökkentik a gyulladást és a fájdalmat, valamint fertőtlenítenek is. A torokfájást és a mandulagyulladást vírus okozza, ezek ellen viszont az antibiotikum teljesen hatástalan.
Ha utóbbi eset áll fenn, akkor a vény nélkül kapható készítmények segítenek, de felülfertőződés esetén antibiotikum is szükséges lehet a szövődmények megelőzése érdekében. Ezt orvos írhatja fel. Torokgyulladás esetén fontos az ágynyugalom, a bőséges folyadékfogyasztás, a láz- és a fájdalomcsillapítás, a gyakori toroköblögetés és az inhalátoros kezelés.
Másik gyakori gyulladás a fogíny gyulladása, ami a fogágygyulladásból alakulhat ki. Ezalatt tulajdonképpen a fog körüli szövetek gyulladását értjük. Legenyhébb fokozata az ínygyulladás: ekkor az íny piros, vérzik, duzzadt, és ha nem kezelik, a gyulladás továbbterjedhet, végső esetben a fog akár ki is hullhat. Magát az ínygyulladást az okozza, hogy a beteg nem tisztítja rendesen a fog és az íny határát – vagy azért, mert nem mos fogat, vagy pedig azért, mert nem használja megfelelően a fogkefét. Így lepedék marad a szájüregben, abban pedig baktériumok telepedhetnek meg, gyulladást okozva.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »