A megfelelő szájhigiéniához hozzátartoznak a jó fogkrém és fogkefe, a fogselyem és a szájvíz. Bár a reggeli és az esti fogmosást sokan szeretik elbliccelni, ennek később komolyabb következménye is lehet. Elszaporodhatnak ugyanis a szájüregben a baktériumok, amelyek aztán nemcsak kellemetlen leheletet okoznak, de fogágybetegséghez, fogínysorvadáshoz is vezethetnek. Ennek jelei közé tartozik a fokozott fogkőképződés vagy a fogínyvérzés.
A baktériumok megtelepedését elősegíti az eltávolítatlan fogkő és lepedék, pedig ezektől helyes fogmosási technikával könnyűszerrel meg lehetne szabadulni. Mivel éjszaka, alvás közben csökken a nyáltermelés, s ezáltal a nyál tisztító, védő hatása is, az esti fogmosást ne hagyjuk ki! Ellenkező esetben reggelre csak tovább „gazdagítjuk” a szájunkban lapuló lepedékréteget. A reggeli fogmosás azonban még segíthet a helyzeten.
Fontos, hogy már a fogkrémet is körültekintően válasszuk ki. Ma már kaphatóak olyan korszerű készítmények, amelyek segítenek megszüntetni és megelőzni a fogínyvérzést, eltávolítani a baktériumokat és biztosítani a kellemes leheletet. Léteznek olyanok is, amelyek – a gyümölcsök vagy bor okozta – saverózió ellen is védik a fogzománcot, vagy ápoló, védő hatású gyógynövénykivonatot tartalmaznak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »