A számítógépes irodai munka végzése során gyakran alig pislogunk, aminek következtében szemünk könnyebben kiszáradhat, ami kipirosodással, égő, szúró érzéssel járhat. Ilyenkor lehetnek segítségünkre a különféle műkönnykészítmények, amelyek nagy része ma már biztonsággal használható. A gyártók egyre nagyobb gondot fordítanak arra, hogy a készítmények összetétele a természetes könnyfolyadékéhoz hasonló legyen.
Mivel úgynevezett gyógyszeres hatóanyagot nem tartalmaznak, igény szerint akkor cseppenthetünk belőlük, amikor szükséges, és annyit, amennyi a panaszokat enyhíti. Túladagolni ugyan nem lehet ezeket a készítményeket, fontos azonban néhány dologra odafigyelni. Például arra, hogy a cseppentés higiénikus módon történjen, hogy ne kerülhessenek kórokozók a szembe. Fontos ellenőrizni a készítmények lejárati dátumát vagy felhasználhatóságának idejét, amit gyakran a doboz felbontásától kell számítani. Érdemes azt is megtudakolni, hogy a műkönny tartalmaz-e tartósítószert, mert bár akkor tovább használhatjuk, számolnunk kell esetleges kedvezőtlen élettani hatásokkal is, különösen akkor, ha többször is cseppenteni kell.
Körültekintően válasszanak szemcseppet azok, akik kontaktlencsét használnak, ők jobb, ha kerülik a lipid- vagy konzerválószer-tartalmú készítményeket.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »