Az egyik ilyen következmény, hogy elszaporodhatnak a szájüregben a kellemetlen leheletet okozó baktériumok, amelyek ráadásul még fogágybetegségekhez, fogínysorvadáshoz is vezethetnek. Ennek jele lehet például a fogínyvérzés vagy a fokozott fogkőképződés.
Az eltávolítatlan fogkő, lepedék – ami sokszor a helytelen fogmosási technikának vagy rosszabb esetben a fogmosás teljes elhagyásának köszönhető – elősegíti a baktériumok megtelepedését. Éjjel jellemzően csökken a nyáltermelés, s ezáltal a nyál tisztító, védő hatása is, ezért az esti fogmosást ne hagyjuk ki! Ellenkező esetben reggel megszaporodott baktériumtenyészettel ébredhetünk. De a reggeli fogmosással még javíthatunk a helyzeten.
Ehhez már a fogkrémet is érdemes körültekintően kiválasztani. Ma már kaphatók olyanok, amelyek segítenek a fogínyvérzés megszüntetésében és megelőzésében, a baktériumok eltávolításában, és még a leheletet is felfrissítik. Egyes készítmények a gyümölcsök vagy a bor által okozott saverózió ellen is védik a fogzománcot, vagy ápoló, védő hatású gyógynövénykivonatot tartalmaznak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »