A gyógyszerek közül kétségkívül a leggyakrabban használt készítmények a fájdalomcsillapítók: jól enyhítik az olyan akut, rövid ideig tartó fájdalmakat, mint például az izületi gyulladások, a fejfájás, a fül- és hátfájás, de akár az influenza, az arcüreggyulladás és a torokfájás egyes tüneteit is képesek mérsékelni.
A megfelelő szer kiválasztásához fontos a pontos diagnózis, a fájdalom szintje és az egyéni rizikótényezők. De még így is számolni kell azzal, hogy az egyes fájdalomcsillapítók egyénenként is másként hathatnak, így gyakran több különböző gyógyszert kell kipróbálni ahhoz, hogy kiderüljön, melyik képes leginkább enyhíteni a panaszunkat. Az orvosok szerint azonban a fájdalom nem betegség, hanem tünet, az okát mindig keresni kell. A visszatérő fájdalom egyben figyelmeztetés is szervezetünk részéről, hogy valami nincs rendben, ennek hatékony kezeléséhez mindenképp szükséges a háttérben meghúzódó okok feltárása. Így a krónikus fájdalom csillapítása már orvosi feladat.
Sokak életét megkeseríti például a hátfájás vagy az ízületi fájdalom. Gerincoszlopunk legjobban megterhelt szakasza az ágyéki gerinc. A derékfájás hátterében általában az ágyéki gerinc és a környéki izmok túlterhelése, gyengesége, kóros terhelése áll. A gyulladás a szervezet védekező mechanizmusának fontos alapeleme. A fájdalmat általában a gyulladás csökkentésével csillapíthatjuk, amire hasznos lehet úgynevezett nem-szteroid gyulladásgátlókat (NSAID) szedni: ezek a mozgásszervi gyógyászatban a leggyakrabban használt szerek közé tartoznak. A gyógyszer hatásának elmúlásával, ha a gyulladás kellően csökken, elképzelhető, hogy a fájdalom sem tér vissza.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »