Sok ultrasikeres embernek nincs kiemelkedően magas iskolai végzettsége. Gyakran találkozhatunk olyan történetekkel, amelyek szereplői be sem fejezték a főiskolát vagy az egyetemet. De ha (kényszerből) ott is kellett hagyják az iskolájukat, a tanulással sohasem hagytak fel. Hirtelen nagyra nőtt cégeik építése miatt nem tudtak már beiratkozni kurzusokra – az önképzésük azonban folytatódott. „Számukra nem a hogyan, hanem maga a tudás megszerzése a fontos!” – állítja Siebold.
A sikeres emberek ugyanakkor nagyon megválogatják azt, hogy mit olvasnak. Ők elsősorban az ismereteik bővítése céljából, és nem a maguk szórakoztatására teszik ezt – mutat rá a Huffington Post témával kapcsolatos cikke. Céljuk az önképzés, az önfejlesztés, a tanulás – hogy a saját területükön előrébb jussanak.
Amikor egyszer megkérdezték Warren Buffettet, hogy mi a sikerének a kulcsa, így válaszolt: „Olvass naponta 500 oldalt! A tudás megszerzése így működik. Felhalmozódik az emberben, mint a kamatos kamat.” A világ hosszú ideig leggazdagabb embere régen még többet olvasott: amikor elkezdte a befektetői karrierjét, naponta 600-1000 oldalt „falt be”. Buffett a napjának 80 százalékát most is olvasással tölti – kedvencei szinte egytől egyig pénzügyi szakmai könyvek, egy kivétellel: Graham Allison könyve, amelyben a szerző arról ír, hogy a nukleáris terrorizmus a „végső katasztrófa”, amely ugyanakkor megelőzhető (Nuclear Terrorism: The Ultimate Preventable Catastrophe).