Még jóval indulás előtt gondoljuk át, az egyes családtagok mely gyógyszereket szedik folyamatosan, mit kell majd feltétlenül magunkkal vinnünk. Adott esetben a felkészülés így hosszabb időt is igénybe vehet, hiszen lehet, hogy fel kell íratnunk a készítményeket, és gondoskodnunk kell azok kiváltásáról. Ha például valaki tudja magáról, hogy allergiás a darázs- vagy egyéb rovarcsípésre, feltétlenül gondoskodjon a megfelelő ellenszerről, ami így akár életmentő is lehet. Ha valakinek asztmás vagy allergiás rohamokra is számítania kell, a szükséges gyógyszer mellett az alkalmazandó segédeszköz (inhalátor vagy egy esetleges injekció) is legyen kéznél.
Ha külföldre, netán egzotikus tájakra utazunk, fennállhat az ételmérgezés vagy valamilyen bélfertőzés kialakulásának veszélye. Általában véve már maguk a megváltozott körülmények is némi stresszt idézhetnek elő, az ismeretlen, újfajta ételek, fűszerek vagy a csapvíz kellemetlenkedő baktériumokat rejthet magában. De a legnagyobb veszélyt még így is sokszor a túlevés jelenti, ami felerősítheti vagy előidézheti például az epepanaszokat.
Heveny görcsös fájdalmakat, simaizomgörcsöket idézhet elő epekő vagy epehólyag-gyulladás, húgyúti kő vagy gyulladás, bél- és gyomorproblémák, vagy egyéb emésztőszervi problémák. Az ilyen tünetek enyhítéséhez szükség lehet görcsoldó, fájdalomcsillapító szerekre. Utazás előtt ezért jó, ha ezekből is „betankolunk”, és nem árt tanulmányozni azt is, melyik milyen jellegű fájdalom, gyulladás vagy görcs kezelésére jó. Hasznos becsomagolni emésztést, epeműködést elősegítő, enzimpótló szereket is, és ne felejtkezzünk el egy esetleges hasmenés vagy székrekedés előfordulásáról sem.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »