Mako hercegnő, Akihito császár legidősebb unokája azért került a japán sajtó középpontjába, mert egy közemberrel készül jegyességre lépni, ez viszont csakis akkor lehetséges, ha lemond a rangjáról. A huszonöt éves hercegnő egyetemi évei alatt ismerkedett meg Kei Komuro jogásszal, még 2012-ben, amikor mindketten a Tokiói Nemzetközi Keresztény Egyetem diákjai voltak. Az eljegyzés csak akkor válik hivatalossá, ha egy ceremónia keretében megajándékozzák egymást, az esküvő pedig valószínűleg a jövő évben lesz megtartva.
Nem ez az egyetlen eset, amikor a császári család egy tagja lemondott tisztségéről házassági szándékai miatt. 2005-ben Mako hercegnő nagynénje, a császár egyetlen lánya, Sayako is egy közemberhez ment hozzá. Az exhercegnőnek meg kellett tanulnia főzni, bevásárolni, vezetni, de az egyszobás lakást sem lehetett egyszerű megszoknia. Az ő férje állami alkalmazottként a várostervezésben dolgozik.
Ennek a két eseménynek a súlya akkor érthető meg igazán, ha ismerjük a japán császárok történetét, ugyanis ez az egyetlen olyan monarchia, ahol 2600 éve ugyanaz a dinasztia van hatalmon. Ez a hivatalos poligámia által vált lehetségessé, hiszen a felesége mellé a császár elvehetett több ágyast is. Ezt a törvényt csak a huszadik század elején törölték el az országban. Az is megtörtént, hogy egyszerre két hivatalos felesége is volt a császárnak. Erre az esetre két kifejezés létezett a császárnék megnevezésére: kogo és chugu.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »