Viszonylag keveset hallunk az állatok gyógyító hatásáról és arról, hogy hazánkban rendszeresen bevonnák őket a terápiás munkába.
– Én úgy látom, hogy egyre inkább elterjedőben van itthon is az állatasszisztált terápia. Mi is nagyon sok megkeresést kapunk különböző intézményektől, gyermekotthonoktól, idősotthonoktól, speciális iskoláktól, kórházaktól stb. A szkeptikusságot inkább abban látom, hogy az embe-rek nem nagyon tudják, mit is takar valójában a kutyaterápia, ezért azt hiszik, hogy ez amolyan állatsimogató. Pedig ennek a műfajnak is több ága van; az egyik az állatasszisztált aktivitás, ez tulajdonképpen egy látogatóprogram. Itt a kutya ugyan jelen van, de nem történik konkrét fejlesztés. A másik az állatasszisztált terápia, mely során már kitűzött célok szerint szervezik a foglalkozásokat, és a fejlődést nyomon is követik. Több szervezet foglalkozik érzékenyítéssel, amikor iskolákba, munkahelyekre látogatnak el kutyáikkal, és ismertetik meg őket a különböző sérültségekkel és a segítőkutyákkal.
A mi alapítványunk leginkább AAT-vel, tehát fejlesztő terápiával foglalkozik, és az a tapasztalatom, ha egy intézmény egyszer közelebbről is megismerkedik ezzel a módszerrel – amivel szinte bármilyen fejlesztés hatékonyabbá tehető –, örökre elköteleződik mellette.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »