Ann Marie Reeves Jarvis 1830 szeptemberében született Virginia államban egy metodista lelkész lányaként. Egy sikeres kereskedőhöz ment feleségül, 11 gyermekük született, de közülük csak négy érte meg a felnőttkort. Jarvist ez a fájdalmas tapasztalata ösztönözte arra, hogy létrehozzon olyan helyi közösségeket, melyekkel a környezetében élő, illetve a közeli városokban lakó édesanyákat tudja segíteni. A közösségekben felvilágosítás és oktatás zajlott arról, milyen eszközökkel lehet felvenni a küzdelmet a gyerekkori megbetegedésekkel szemben, melyek az egészségügyi és higiéniai körülmények javításának legjobb módszerei. Mikor Ann hatodik gyermekével volt terhes, akkor már több városban működött az úgynevezett Mothers’ Day Work Club. Annék gyógyszereket vásároltak, hogy felvegyék a harcot az akkori népbetegségnek számító tuberkulózissal és tífusszal. Olyan programokat is szerveztek, melyek során megtanították a fertőzött anyáknak, hogy hogyan ellenőrizzék az anyatejet, mindezt még azelőtt, hogy az állam szervezett formában foglalkozott volna a közegészségügy kérdésével.
1861-ben kirobbant az amerikai polgárháború, és a Mothers’ Day Clubok a megváltozott körülményekhez igazodva továbbra is működtették közösségeiket. Megváltoztatták arculatukat, feladatkörüket, és egy olyan civil segítő szervezetté váltak, amely elsők között lépett fel a sebesültek támogatásában, ápolásában.
A polgárháborús ellentéteket Virginia meglehetősen megérezte. A konfliktus 1863-ban érte el a csúcspontját, amikor az állam nyugati része elszakadt Virginiától – Nyugat-Virginia az Unióhoz csatlakozott, míg Virginia többi része a déli államokkal tartott.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »