A pszichoterapeutaként, főiskolai előadóként, íróként, valamint az About.com tanácsadójaként is dolgozó Amy Morin cikke 2013 őszén jelent meg weboldalán, majd miután szinte vírusként kezdett a világhálón terjedni, a Forbes is megjelentette. A nagy siker hatására a cikkből könyvet írt, melyben személyes történetével és a praxisából származó anekdotákkal fűszerezve ismerteti bővebben a stratégiákat, melyekkel elkerülhetjük a destruktív gondolatokat, érzelmeket és viselkedési formákat. Nézzük, mik is ezek!
A legelső pont szerint a mentálisan erős emberek nem pazarolják arra az időt, hogy sajnálják magukat. Morin azt érti ez alatt, hogy nem üldögélnek a körülményeiken sajnálkozva, és nem bosszankodnak azon, ha valaki rosszul bánt velük. Tisztában vannak azzal, hogy az élet nem mindig igazságos, és ha kellemetlen vagy rossz helyzetbe kerülnek, azt mondják: „Na, jól van” vagy egyszerűen csak: „Jöhet a következő!”
A következő pont, hogy nem adják át másnak az irányítást, befolyást az éle-tük felett. Nem engedik kontrollálni magukat, és nem hagyják, hogy mások felülkerekedjenek rajtuk. Ez különösen az érzelmek terén jelenik meg, mert Morin szerint egy mentálisan erős ember nem mond olyanokat például, hogy a főnököm miatt érzem magam ilyen rosszul, mert tudja, hogy egyedül rajta áll, hogyan irányítja az érzelmeit, és ő választja meg azt is, hogyan reagál egy adott szituációval kapcsolatban.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »