A gála megálmodója és főszervezője, Gabora János Salgótarján oktatási intézményeinek támogatása céljából indította el a programsorozatot. Ars poeticája szerint fontos a politikai hovatartozástól független összefogás a gyerekekért és egyben a futballszerető közönség szórakoztatása, valamint az, hogy a labdarúgók egy kellemes napot tölthessenek el együtt. A gála történetének több mint két évtizede alatt hatvanöt millió forintnyi bevétel jutott el a kedvezményezett iskolákba, óvodákba.
A találkozókon az évek során megfordult a magyar labdarúgás sok korábbi kiválósága is. A sportszerető közönség láthatta például játszani Nyilasi Tibort, Ebedli Zoltánt, Détári Lajost, Fekete Lászlót, Törőcsik Andrást is. Aki pedig 2015. január 10-én látogatott el a salgótarjáni Sportcsarnokba, találkozhatott több olyan ismert, elismert közéleti szereplővel, művésszel is, mint Farkasházy Tivadar humorista-újságíró, Vujity Tvrtko újságíró és televíziós szereplő, Nemcsák Károly és Straub Dezső színművészek, Varga Miklós, Balázs Pál énekesek, a Sport TV riporterei, továbbá kiváló fradista, újpesti, Hungária körúti, debreceni, pécsi, salgótarjáni labdarúgók és más támogatók, akik csapattársaikkal együtt fontosnak tartották, hogy részt vegyenek a jótékonysági gálán.
Az idei rendezvényt is megtisztelte jelenlétével a kétszeres magyar és háromszoros osztrák bajnok labdarúgó, Nyilasi Tibor, aki egy – az egyetlen háromszoros világbajnok brazil labdarúgó, Pelé által dedikált – labdát bocsátott árverezésre az Uzoni iskola diákjainak javára. A labda az eddigi gálák licitre bocsátott tárgyainak legmagasabb összegéért kelt el, egy budapesti cég ügyvezető igazgatója jóvoltából.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »