A Lake District (Tóvidék) egyike Anglia legfestőibb vidékeinek. A skót határhoz közel, Anglia északi részén, Cumbria megyében található. A nagyjából ovális alakú terület kelet-nyugati irányban 51 kilométer, észak-déli irányban pedig 64 kilométer hosszú, tavakkal tagolt hegyvidék. A hosszanti tavak a terület közepétől sugárirányban kifelé terülnek el. Összesen tizenhat nagyobb tó, tucatnyi kisebb tavacska és tengerszem közül valójában csak egyet hívnak angolul tónak (Bassenthwaite Lake), a többit a „mere” vagy „water” szavakkal illetik. A 10. századi viking hódítóktól kapta a legtöbb tó a nevét (innen a „water” is), azonban máig fellelhető a kelta vagy cumbriai, illetve normann és óangol (lásd „mere”) eredet is.
A terület az emberek képzeletében nagyon sokáig ismeretlen, vad, veszélyes vidékként élt, ahol félelmetes óriások laktak, melyek dühödve szórták szét a hatalmas sziklákat. Ma már tudjuk, hogy ezeket a gleccserek szállították mai helyükre. A 18. század elejéig valóban alig látogatott hely volt, egészen addig, amíg a híres tavi költő,William Wordsworth 1810-ben nem publikálta a Guide to the Lakes című turisztikai kiadványát. Ennek hatására a Lake District felkerült a térképre, és megindult a térség idegenforgalma. 1951-ben nemzeti parkká nyilvánították, mára a legnagyobb az Egyesült Királyságban, évente több millióan látogatják. A terület nagy része magánkézben van, kisebb részben a National Trusthöz (nemzeti örökségvédelemhez) tartozik.
A hegyeket elsősorban a jég formálta, tipikus U alakú völgyek sorát láthatjuk ezen a vidéken. A jég vájta völgyek egy részét ma tavak töltik ki. A hegytetőkön lévő kisebb mélyedésekben apró tavacskák, lápok ülnek, a hatalmas U alakú völgyekben pedig hosszanti, keskeny tavak terülnek el, melyeken gyakorta egy-egy folyó is keresztülfolyik. A leghosszabb tó a Windermere, 16 kilométeres hosszával egyúttal a legnagyobb, a Wastewater pedig a legmélyebb (80 méter) tava Angliának. A legekben nem szűkölködő tóvidéken található Anglia teteje is, a kopár Scafell Pike a maga 978 méterével. A tavak egy részében nem szabad megmártózni, ugyanis a vízben lévő kékalga olyan toxinokat termel, amelyek veszélyesek az emberre és az állatokra. Különösen azoktól a tavaktól tartózkodjunk, amelyeken nem folyik át folyó, így nem cserélődik a vizük.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »