A Szocsiban megrendezett olimpia alkalmából a Google kiadott egy doodle-t (az a kis rajz, amire a keresőoldalon a cég logóját különleges alkalmakkor lecserélik). Ebben a cég neve és az olimpiai sportágak ábráinak háttérszíne a melegmozgalom zászlajának színeit adja vissza, és hogy a célzás egyértelmű legyen, még az Olimpiai Charta egy idézete is az oldal aljára került, amely hangsúlyozta: „Minden egyénnek rendelkeznie kell a lehetőséggel, hogy mindenféle diszkrimináció nélkül sportoljon az olimpia szellemében, amely kölcsönös megértést, szolidaritást igényel.” A kereső felülete egyébként nem először volt a meleglobbi eszköze: 2008 óta minden év júniusában az úgynevezett „melegbüszkeség” hónapján a keresősávon valamilyen módon megjelenik a szivárványos zászló.
A Google kötelékeiben dolgozók egyébként annyira „egyenlők”, hogy a homoszexuális alkalmazottakra külön kifejezést kreáltak. A gaygler olyan személy, aki Google alkalmazott (googler) és az LMBT-közösség tagja (gay). Továbbá ezek szellemében céges szinten évente részt vesznek a melegbüszkeség-mozgalom felvonulásán, amin saját Google-busszal is vonulnak. Ennek a microsoftos megfelelője a GLEAM (Gay, Lesbian Employees at Microsoft), akikkel kapcsolatban fontos tény, hogy náluk már a cég Issaquah-ban található campusán gond nélkül lobog az amerikai és washingtoni zászló mellett az LMBT-lobogó.
A Life at Google (Élet a Google-nél) csatornán így nyilatkoztak a googlerek: támogatják a homoszexuális házasságot, de a minden év végén elkészített Zeitgeist (korszellem) című évi visszatekintőikben is rendre megemlékeznek az LMBT-mozgalomról. A Lesz ez jobb is projektben is részt vettek, amelynek keretében homoszexuális felnőttek szólnak az LMBT-fiataloknak, hogy ne érezzék kirekesztve magukat, ne adják fel a félresiklott identitásukat, mert az életük egyre jobb lesz. A projektben több száz magánszemély, iskola és cég is részt vett, mint például az Apple, a Facebook, a Microsoft, a Pixar, a Ford, a Disney, továbbá a Fehér Ház alkalmazottai, a Yale, a Harvard, az Oxford Egyetem hallgatói, illetve Barack Obama is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »