Az első fejezetek a lelki okokat és következményeket tárják fel, és azt, hogy miként éljük túl az első időszakot. Többek között megtudhatjuk: miért okoz akkora stresszt, ha meg kell válnunk munkahelyünktől? Egyáltalán miért fontos számunkra egy munkahely, vagy miért félünk annyira az elvesztésétől?
A szerző azt javasolja: érdemes szépen távozni a munkahelyünkről. Két lehetséges forgatókönyvet vázol fel arra, hogyan történhet az elbocsátás. Ezt követően elemzi, hogy milyen folyamatok mennek végbe valakiben a távozás után, és „gyásznak” nevezi azt az érzést, amely visszahúz minket a céghez. Ennek a feldolgozására is több eszközt, módot ajánl, természetesen példákkal alátámasztva.
Majd szó esik arról is, hogy valójában miért félünk a munkanélküliségtől. A munkahelyünk ugyanis meghatározza a társadalmi szerepünket, identitásunkat. Másik fontos tényező a jövedelem: a könyv gyakorlati tanácsokkal segít abban, hogyan húzhatjuk össze a nadrágszíjat, hol lehet lefaragni a családi költségvetésből az átmeneti időszakban.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »